وزارت امور داخله ناوقت دوشنبه‌شب، ۱۱ میزان، در تویتی ادعای تصرف ولسوالی شِکی ولایت بدخشان از سوی اعضای «جبهه‌ی مقاومت ملی» را، تکذیب کرده است.

این وزارت نوشته است: «شماری از افراد مغرض در رسانه‌های اجتماعی شایعاتی را پخش کرده اند که خدای‌ناخواسته ولسوالی شکی ولایت بدخشان به دست بغاوت‌گران افتاده است. ما این شایعات بی‌اساس و کذب را به شدت رد می‌کنیم و دروغ مطلق است.»

در همین حال، آمریت بخش رسانه‌های فرماندهی امنیه‌ی بدخشان، نیز با پخش خبرنامه‌ای گزارش‌ها مبنی بر تصرف ولسوالی شکی را، بی‌اساس خوانده و رد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در خبرنامه آمده است: «وضعیت امنیتی در تمام نقاط ولایت بدخشان الحمدلله کاملاً نرمال می‌باشد. گزارش‌ها مبنی بر تصرف ولسوالی شکی و بازداشت ولسوال این ولسوالی بی‌اساس بوده و تمام نقاط ولسوالی مذکور تحت پوشش مجاهدین قرار دارد.»

این در حالی است که صبغت‌الله احمدی، سخن‌گوی «جبهه‌ی مقاومت ملی»، ادعا کرده است که نیروهای این جبهه ولسوالی شکی ولایت بدخشان را تصرف کرده اند.

آقای احمدی شام دوشنبه، ۱۱ میزان، در تویتی گفته است که محمداکرم، ولسوال شکی با ۱۰ تن دیگر، به اسارت نیروهای «جبهه‌ی مقاومت ملی» درآمده اند.

از سویی هم، منابع آگاه محلی در ولسوالی شکی، به سلام‌وطندار می‌گویند که اعضای جبهه‌ی مقاومت عصر روز دوشنبه از روستای «شهر سبز» عملیات را بر ساختمان ولسوالی و فرماندهی امنیه‌ی این ولسوالی، آغاز کردند.

به گفته‌ی منابع، اعضای جبهه‌ی مقاومت پس از دو ساعت درگیری، این ولسوالی را به گونه‌ی کامل تصرف کردند. منابع می‌افزایند که در این عملیات نیروهای امارت اسلامی غافل‌گیر و در نتیجه محمداکرم، ولسوال شکی، فرمانده امنیه و مدیر استخبارات این ولسوالی، با ۱۰ نیروی دیگر امارت اسلامی اسیر شدند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منابع هم‌چنان می‌‌گویند که ده‌ها نیروی امارت اسلامی به سمت ولسوالی‌های نسی و کوف‌آب بدخشان فرار کرده اند.

گفتنی است که وزارت دفاع ملی در تویترش نوشته که محمدیعقوب مجاهد، سرپرست این وزارت، به بدخشان رفته است. این وزارت، گفته که آقای یعقوب از نقاط مرزی ولسوالی‌های اشکاشم و پامیر بازدید کرده‌ است.

بر اساس گزارش‌ها، در این اواخر بخش‌هایی از بدخشان گواه درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و اعضای «جبهه‌ی مقاومت ملی» بوده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: