مسئولان سیلوی مرکزی کابل از آغاز فعالیت دوبارۀ این مرکز خبر داده‌اند. خیال‌محمد مایار، رئیس سیلوی مرکزی، می‌گوید که این کارخانه در سه بخش ذخیرۀ گندم، آسیاب و تولیدات به فعالیت آغاز کرده است و ظرفیت تولیدی آن روزانه به ۲۰۰ کیلوگرام آرد می‌رسد.

رئیس سیلوی مرکزی می‌افزاید که آنان در تلاش‌اند تا ظرفیت تولیدی این کارخانه را به چهار تا پنج تُن آرد در روز، افزایش دهند. به گفتۀ او، هم‌اکنون از چهار ماشین موجود در این کارخانه، فقط یکی آن فعال است.

در همین حال، زکریا رسولی و عتیق‌الله بی‌قرار، دو تن از معاونان سیلوی مرکزی، به سلام‌وطندار می‌گویند که این مرکز ۳۳ غرفه در نواحی مختلف شهر کابل دارد و قرار است تمامی این غرفه‌ها زیر پوشش سیلوی مرکزی در آیند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عتیق‌الله بی‌قرار می‌گوید: «تولیدات را مجدداً شروع کردیم، می‌خواهیم در خدمت وطن و مردم خود باشیم. ما فعلاً فقط توجه مقام‌های محترم را در این مورد جلب می‌کنیم که ما را حمایت کنند.»

مسئولان سیلوی مرکزی می‌گویند که شمار کارمندان‌ این مرکز در گذشته به بیش از ۲ هزار تن می‌رسید؛ اما هم‌اکنون این رقم به ۱۳۰ تن کاهش یافته است. از میان کارمندان سیلوی مرکزی، ۱۲ تن آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

یک تن از این زنان در گفت‌وگو با خبرنگار سلام‌وطندار احساسش را از آغاز فعالیت دوبارۀ سیلوی مرکزی این‌گونه بیان می‌کند: «ما خوش هستیم که سر کار خود آمدیم، بسیار خوش هستیم. خداوند دیگر هم برای ما توفیق و هدایت بنده‌گی بدهد، خوش و خوش‌بخت هستیم. خواست ما همین است که آرامی‌ست، امنیت است تا کار کنیم. من نان‌آور چهار نفر هستم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان سیلوی مرکزی درآمد سالانۀ اساس و غیراساس این مرکز را ۳۵ میلیون افغانی در سال می‌گویند که مفاد خالص آن سالانه به ۸ میلیون افغانی می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: