ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، می‌گوید که مولانا فضل‌الرحمان، رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان در سفرش به کابل، حامل پیام پاکستان مبنی بر درخواست هم‌کاری مشترک دو کشور بر اساس اعتماد دوطرفه است.

مجاهد، به سلام‌وطندار می‌گوید که در دیدار‌های مولانا فضل‌الرحمان با مقام‌های حکومت سرپرست، جانب افغانستان از پاکستان خواسته که بایستی از بعضی از موقف‌گیری‌ها که به تیرگی روابط میان دو کشور می‌افزاید، جلوگیری شود. او، می‌افزاید: «در دیدار با مولانا فضل‌الرحمان، تأکید شد که افغانستان روابط خوب با پاکستان می‌خواهد، مردم افغانستان و پاکستان با هم همسایه دوست و برادر استند و ما هم می‌خواهیم این روابط حفظ شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مجاهد هم‌چنان می‌گوید که مولانا فضل‌الرحمان وعده سپرده که پیام امارت اسلامی که همانا استفاده‌نشدن از خاک افغانستان در برابر دیگر کشورها است را با خود به پاکستان ببرد.

در خبرنامه‌‌ای که در حساب کاربری اکس ارگ نشر شده، آمده که در دیدار دیروز مولانا فضل‌الرحمان با شماری از مقام‎های بلندپایه‌ی امارت اسلامی، هر دو جانب روی نبود تهدید از خاک افغانستان برای کشورهای همسایه و منطقه، توقف روند اخراج اجباری مهاجران افغان و حل مشکلات میان دو کشور از راه گفت‌وگو و تفاهم، تأکید شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزراء، در دیدار با مولانا فضل‌الرحمان، تأکید کرده که امارت اسلامی خواستار امن و ثبات در منطقه است و مشکلات میان دو کشور، باید از راه گفت‌وگو حل شود.

هیئت علمای پاکستانی به رهبری مولانا فضل‌الرحمن، شام شنبه‌ی همین هفته به کابل رسیده است.

بر اساس گزارش‌ها، قرار است که مولانا فضل‌الرحمان، با رهبر امارت اسلامی نیز دیدار کند؛ اما سخن‌گوی حکومت سرپرست می‌گوید که این مسئله هنوز نهایی نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: