مسئولان محلی در ولسوالی دولت‌آباد بلخ می‌گویند، موتر پُر از مواد انفجاری طالبان که پیش از رسیدن به قرارگاه فرماندهی پولیس این ولسوالی توسط شلیک راکت نیروهای امنیتی منفجر شد، ۴ کشته و ۱۸ زخمی برجای گذاشته است. این روی‌داد حدود ۱۵ میلیون افغانی زیان نیز به باشنده‌گان محل وارد کرده است. موتر بمب‌گذاری‌شده یک «هاموی» بوده و این روی‌داد شب گذشته رخ داده است.

جلال‌الدین قاری‌زاده، ولسوال دولت‌آباد به سلام‌وطندار می‌گوید که در اثر این انفجار حدود ۴۵ خانۀ مسکونی و ۷ نهاد دولتی تخریب و به گونۀ تخمینی حدود ۱۵ میلیون افغانی زیان به مردم و نهادهای دولتی‌ وارد شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ولسوال دولت‌آباد نیز می‌افزاید که در نتیجۀ این روی‌داد ۴ تن به‌شمول دو کودک، یک مرد کهن‌سال و یک افسر امنیت ملی کشته شده و بیش‌ از ۱۸ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

در همین حال، عادل‌شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان با استفاده از یک هاموی پُر از مواد انفجاری می‌خواستند بر فرماندهی پولیس ولسوالی دولت‌آباد حمله کنند، اما این هاموی پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و با شلیک راکت منفجر شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ می‌افزاید که در این روی‌داد ۳ غیرنظامی کشته و بیش از ۱۸ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: