Asset 1SWN

کابینۀ امارت اسلامی: هیچ اداره‌ حق مصرف عواید خود را ندارد

Abdul Salam Hanafi

کابینۀ امارت اسلامی فیصله کرده است که عواید مالیاتی و غیرمالیاتی تنها از طریق بانک‌ها جمع‌آوری شود و هیچ اداره‌ حق مصرف عواید خود را ندارد.

این تصمیم روز گذشته، در بیست‌ویکمین نشست کابینۀ امارت اسلامی به‌ ریاست عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرا گرفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در این نشست هم‌چنان، رفت‌وبرگشت بس‌های مسافربری در مسیر جلال‌آباد- پشاور و قندهار- کویته تصویب و به اداره‌های مربوطه حکم داده شده است که مراحل باقی‌ماندۀ این روند را تکمیل کنند.

کابینۀ امارت اسلامی به وزارت شهدا و معلولان امارت اسلامی نیز وظیفه سپرده است تا طرحی را به‌‌منظور کمک به نظامیان معلول دولت پیشین، افراد فلج و یتیمان تهیه کند.

هم‌چنان هیأتی به رهبری وزارت زراعت و مالداری امارت اسلامی تعیین شده تا برای سرمایه‌گذاران خارجی در بخش زراعت، زمین را مشخص و بررسی‌های خود را به کابینه ارائه کند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که پیش از این نیز، معاون دوم رئیس‌الوزرای حکومت امارت اسلامی، در نشستی به مناسبت هفتۀ جمع‌آوری مالیات، بر جمع‌آوری شفاف مالیات تأکید کرده و اطمینان داده بود که حکومت امارت اسلامی یک افغانی عواید جمع‌آوری‌شده را هدر نمی‌دهد و از آن در زمینه‌های رُشد اقتصادی و رفع نیازمندی‌های جامعه استفاده می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام