کابینۀ امارت اسلامی طرح یونیفورم برای نیروهای پولیس وزارت امور داخله را تصویب کرده است. ادارۀ امور حکومت امارت اسلامی با پخش اعلامیه‌یی گفته است این طرح که از سوی وزارت امور داخله ارائه شده بود، در نشست نوزدهم کابینه که روز گذشته برگزار شد، با اندک تغییر به تصویب رسید.

این در حالی‌ست که هم‌اکنون بیش‌تر نیروهای امارت اسلامی از لباس‌های محلی استفاده می‌کنند که تشخیص آن‌ها از دیگر افراد به مردم دشوار است. باشنده‌گان شهرها بارها از مسئولان امارت اسلامی خواسته‌اند که برای نیروهای‌شان یونیفورم مشخص در نظر بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در نشست کابینۀ امارت اسلامی طرح ارزیابی و تثبیت رتبۀ فارغان مدرسه‌های دینی نیز تأیید شده است. هیأت حکومت امارت اسلامی، نیز درخواست وزارت معادن و پترولیم برای داوطلبی فروش گاز  (CNG)را تأیید کرده و کمیسیون اقتصادی را توظیف کرده است تا چه‌گونه‌گی و شرایط قرارداد شرکت‌های خارجی را که خواهان سرمایه‌گذاری در این زمینه‌اند، بررسی کند.

براساس اعلامیۀ ادارۀ امور، در نشست کابینۀ امارت اسلامی دربارۀ سروی زمین‌های مسیر پروژۀ خط آهن اوزبیکستان_پشاور نیز تصمیمی گرفته شده است که بر بنیاد آن، کار این پروژه به‌زودی آغاز خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

کابینۀ امارت اسلامی هیأتی را به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرای امارت اسلامی تعیین کرده است تا موضوع بدهکاری‌‌های اداره‌های دولتی از شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، افغان‌پُست، افغان‌تلیکام و دیگر شرکت‌ها را بررسی و برای پرداخت آن راه‌‌ حل ارائه کند.

مرتبط با این خبر:

— امارت اسلامی به‌زودی نیروهای ویژه را در امتداد مرزها جابه‌جا می‌کند

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: