از هفتۀ جمع‌آوری مالیات، امروز با برگزاری نشستی در کابل بزرگ‌داشت شد. در نشست بزرگ‌داشت از این هفته، عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرای حکومت امارت اسلامی، بر جمع‌آوری مالیات به‌طور شفاف و سیستماتیک/نظام‌مند تأکید کرد.

آقای حنفی، به شهروندان کشور اطمینان داد که حکومت امارت اسلامی یک افغانی عواید جمع‌آوری‌شده را هدر نمی‌دهد و از آن در زمنیه‌های رُشد اقتصادی و رفع نیازمندی‌های جامعه استفاده می‌کند.

او می‌گوید: «ما کوشش می‌کنیم که جمع‌آوری مالیات باید به‌شکل سیستماتیک و شفاف باشد، تمام امورات از طرف سیستم‌های پیش‌رفتۀ امروز جمع‌آوری شود. خواست ما از همۀ ملت افغانستان همین است که کسانی که مالیه بر ضمۀ آن‌ها لازم است، باید مالیات خود را به‌صورت درست به مراجع مربوطه تادیه بکنند تا این‌که به‌خاطر رفع ضرورت ملت افغانستان، به‌خاطر رفع مشکلات تعلیمی، رفع مشکلات صحی و دیگر ضرورت‌های افغانستان، به مصرف برسد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان، نیز در نشست بزرگ‌داشت از هفتۀ جمع‌آوری مالیات می‌گوید که بازرگانان و صنعت‌کاران کشور، با پرداخت مالیات‌شان به زمان معین، در کنار آبادی کشور نظام اقتصادی را نیز تقویت می‌بخشند.

از سویی هم، هدایت‌الله بدری، سرپرست وزارت مالیه و دین‌محمد حنیف، سرپرست وزارت اقتصاد کشور که در این نشست صحبت می‌کردند، از شهروندان و بازرگانان خواستند که مالیات‌شان را مطابق با قانون پرداخت کنند تا آنان بتوانند یک نظام توان‌مند اقتصادی در کشور بسازند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مقام‌های امارت اسلامی در حالی از هفتۀ جمع‌آوری مالیات بزرگ‌داشت و بر نظام اقتصادی توان‌مند تأکید می‌کنند که پیش از این سازمان ملل متحد از فروپاشی نظام اقتصادی افغانستان در صورت نبود کمک‌های جامعۀ جهانی و تزریق پول به این کشور، ابراز نگرانی کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: