امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجۀ امارت اسلامی، امروز در مراسم معرفی نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که اکنون سال ۲۰۰۰ نیست و امارت اسلامی روابط عمیق سیاسی و تجاری با جهان دارد.

به گفتۀ او، صلح و رفاه در افغانستان به سود همسایه‌گان و جهان است و امارت اسلامی خواهان روابط خوب با جامعۀ بین‌المللی‌ست و اطمینان می‌دهد که هیچ‌کس از طرف افغانستان تهدید نخواهد شد. سرپرست وزارت خارجه تأکید می‌کند که اگر نقصی در نظام وجود داشته باشد، به مرور برطرف می‌شود.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در همین حال، مولوی احمدجان احمدی، سرپرست ادارۀ امور در این برنامه می‌گوید که «دوران اشغال به پایان رسیده و حکومت اسلامی در کشور برقرار شده است.» او ابراز امیدواری می‌کند که تمام تاجران و صنعت‌گران به وظیفه‌های اسلامی و ملی خود برای بازسازی کشور عمل کنند.

عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرای امارت اسلامی در مراسم معرفی سرپرست وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که در کنار تلاش برای رشد اقتصادی، روی تأمین امنیت کابل و ولایت‌ها برنامه‌هایی روی‌دست است. او از تمامی شهروندان کشور می‌خواهد که اگر کسی به‌نام طالب به آنان زیان می‌رساند، برای پی‌گیری قضیه با مسئولان امارت اسلامی هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: