مسئولان در شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا)، می‌گویند که آن‌ها، در جریان یک سال گذشته، بیش از ۳۳ میلیارد افغانی پول صرفیه‌ی برق را جمع‌آوری کرده اند که به گفته‌ی آن‌ها، از این میان، ۱۱۸ میلیون افغانی از نزد زورمندان و سیاست‌مداران حکومت پیشین جمع‌آوری شده است.

مسئولان شرکت برشنا، امروز (سه‌شنبه‌، ۳ اسد)، ضمن ارائه‌ی گزارش سالانه‌ی خود در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت»، می‌گویند که پرونده‌های آن شمار از زورمندان حکومت پیشین که هنوز هم از این شرکت بدهکار اند، برای تصمیم‌گیری به دادگاه فرستاده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالرحمان رحمانی، رییس تجارتی شرکت برشنا، می‌گوید که این افراد بیش از ۵۰۰ میلیون افغانی بابت صرفیه‌ی برق بدهکار اند.

او می‌افزاید: «تا کنون ۳۳ میلیارد و ۱۸۷ میلیون افغانی از مشترکان برق و ۱۱۸ میلیون افغانی از زورمندان و سیاسیون حکومت پیشین جمع‌آوری شده است و نیز ۴۳۲ میلیون افغانی از سیاسیون و ۷۷ میلیون افغانی دیگر از زورمندان باقی مانده که ما تلاش می‌کنیم جمع‌آوری کنیم.»

حکمت‌الله میوندی، سخن‌گوی شرکت برشنا، می‌گوید که به منظور برق‌رسانی به پارک‌های صنعتی، لین برق مستقل با ظرفیت بلند، در نظر گرفته اند.

او می‌افزاید: «ما برای پارک‌های صنعتی در کابل و ننگرهار، به کمک انجنیران افغانستان، یک لین برق مستقل داده‌ایم و ظرفیت آن را نیز بلند برده‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان شرکت برشنا، هم‌چنان می‌گویند که پرچوی‌ها و کم‌بود انرژی برق، به دلیل گرما و خشک‌سالی افزایش یافته است؛ اما به گفته‌ی آن‌ها، برای حل این مشکل تلاش می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: