نشست کمیسیون اقتصادی امارت اسلامی به رهبری ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست ریاست‌الوزرا امروز برگزار شد.

معاونیت نخست ریاست‌الوزرا با پخش اعلامیه‌یی گفته که در این نشست به نهادهای امنیتی وظیفه سپرده شده است که برای جمع‌آوری بدهی‌های شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا از اداره‌های دولتی و زورمندان، با این شرکت هم‌کاری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

طبق اعلامیه، شرکت برشنا گفته که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی و نیز پیش از آن، بسیاری از اداره‌های دولتی و زورمندان بدهی‌های این شرکت را پرداخت نکرده‌اند که به‌دلیل آن کار برشنا با مشکل روبه‌رو شده است.

کمیسیون اقتصادی هم‌چنان به بانک مرکزی افغانستان و نماینده‌گان شرکت‌های دولتی وظیفه سپرده است که برای کاهش محدودیت‌های بانکی بر شرکت‌های دولتی، یک راه‌کار منظم آماده کنند.

این کمیسیون مطابق مصوبۀ ۲۸ کابینه، تمام وزارت‌ها را نیز موظف کرده است که طرح پروژه‌های اقتصادی و توسعه‌یی خود را ترتیب و برای منظوری، آن را به مقام رهبری ارائه کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پیش از این نیز شرکت برشنا اعلام کرده بود شماری از صنعت‌کاران، سیاست‌مداران و بازرگانان ۲۶ میلیارد افغانی از این شرکت بدهکار اند و اگر این بدهی‌ پرداخت نشود، برشنا نمی‌تواند پول کشورهای صادرکنندۀ برق را بپردازد که در این صورت برق افغانستان قطع خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: