Asset 1SWN

سلام وطندار

پارلمان: سپردن تأمین امنیت پایتخت به صالح نهادهای امنیتی را تضعیف می‌کند

20472.1

اعضای مجلس نماینده‌گان کشور در واکنش به تصمیم اخیر رئیس‌جمهور در بارۀ سپردن مسئولیت تأمین امنیت پایتخت به امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گویند که این تصمیم کارکرد نهادهای امنیتی را تضعیف می‌کند.

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان امروز دوشنبه، بیست‌وهشتم میزان، اذعان داشتند که تصمیم تازۀ ریاست‌جمهوری تأثیری روی بدامنی کابل ندارد و روحیۀ نهادهای امنیتی را تضعیف می‌کند.

اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند، سپردن تأمین امنیت شهر کابل به امرالله صالح نشان می‌دهد که حکومت توانایی مدیریت و بهبود وضعیت پیش‌آمده را ندارد.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان نیز از تصمیم تازۀ رئیس‌جمهور انتقاد کرد و گفت که حکومت به جای تضعیف نهادهای امنیتی، به حمایت و تقویت این نهادها بپردازد.

آگاهان نظامی نیز این تصمیم ارگ را عمل تبلیغاتی، نادرست و تضعیف‌کنندۀ نهادهای امنیتی عنوان کرده‌اند. به باور آنان، این تصمیم برای بهترشدن وضعیت امنیتی گرفته نشده است، بل هدف آن تبلیغات رسانه‌یی است.

در پی افزایش جرم‌هایی جنایی و انتقاد پایتخت‌نشینان از بد شدن وضعیت امنیتی، رئیس‌جمهور کشور مسئولیت تأمین امنیت شهر کابل را به‌گونۀ موقت به امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری سپرد.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری در برگۀ فیس‌بوکش نوشت که تقویت نهادهای امنیتی بخشی از مسئولیت‌های او خواهد بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام