نمایش‌گاه‌‌ کتاب زیر نام «هفته‌ی کتاب و مطالعه»، به هدف گرامی‌داشت از هفته‌ی کتاب و رشد فرهنگ مطالعه میان جوانان، امروز (سه‌شنبه، ۲۵ ثور) در غور، غزنی، پنجشیر و بلخ گشایش یافت.

مسئولان در این ولایت‌ها، می‌گویند که در این نمایش‌گاه‌‌های چندروزه هزاران عنوان کتاب در بخش‌های فرهنگ، ادبیات، تاریخ، اقتصاد، اجتماع، دین و سیاست، به نمایش گذاشته شده اند.

عطامحمد ساهو، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ، می‌گوید که در این نمایش‌گاه بیش از ۳۰ هزار عنوان کتاب به نماش‌ گذاشته شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما تلاش داریم که فرهنگ کتاب‌خوانی میان باشندگان بلخ رایج شود؛ برای این که مطالعه راهی برای پیش‌رفت هر کشور است.»

عبدالحی زعیم، رییس اطلاعات و فرهنگ غور، می‌گوید: «تمام کتاب‌های مهم که در سطح غور بوده، کتاب‌های دینی و علوم عصری در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته شده است. شهروندان ما می‌توانند از این نمایش‌گاه دیدن و از این کتاب‌ها استفاده کنند.»

نصرالله ملک‌زاده، رییس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر، می‌‌گوید که برگزاری این نمایش‌گاه می‌تواند انگیزه‌ی جوانان به کتاب‌خوانی را افزایش دهد.

او می‌افزاید: «به خاطر تشویق جوانان به کتاب‌خوانی و گرامی‌داشت از هفته‌ی جهانی کتاب، نمایش‌گاه بزرگ را در مرکز پنجشیر برگزار کرده‌ایم که هزاران جلد کتاب برای دو روز به نمایش گذاشته شده است.»

در سوی دیگر، شماری از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه‌ها، می‌گویند که برگزاری نمایش‌گاه‌های کتاب، فرصت خوبی را برای تشویق جوانان به مطالعه و رشد فرهنگ کتاب‌خوانی، فراهم می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمد احمدی، باشنده‌ی غور، می‌گوید: «ما از برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها حمایت می‌کنیم؛ امید این فرهنگ نهادینه شود تا این که نسل جوان ما رو بیاورند به کتاب‌خوانی؛ چون تنها با کتاب می‌توانیم آگاهی پیدا کنیم.»

سیرت اکبری، باشنده‌ی بلخ، نیز می‌گوید: «برگزاری نمایش‌گاه کتاب و قرآن‌کریم نیاز اصلی است؛ چون جوانان به جای کتاب‌خوانی مصروف اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستند.»

در بیش‌تر از دو سال گذشته، چندین نمایش‌گاه خردوبزرگ کتاب در کابل و شماری از ولایت‌ها به هدف رشد فرهنگ مطالعه و بلندبردن انگیزه‌ی کتاب‌خوانی میان شهروندان، برگزار شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: