منابع محلی در هرات به سلام‌وطندار می‌گویند که حوالی عصر امروز در جادۀ «توحید ۱۸» شهرک جبرئیل شهر هرات یک انفجار رخ داده است.

باشنده‌گان محل و گواهان روی‌داد می‌گویند که این روی‌داد در میدان ورزشی «سنگ‌گیرک»، محلی پُرازدحام رخ داده و دو انفجار پی‌هم بوده است. به گفتۀ منابع، محل انفجار یک محلۀ شیعه‌نشین است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محمدعارف جلالی، سرطبیب شفاخانۀ حوزوی هرات، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید‌ که ۴ کشته و ۲۵ زخمی از این روی‌داد به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

از سویی هم، خبرگزاری دولتی باختر اعلام کرده است که در اثر انفجاری در مربوطات ناحیۀ نهم شهر هرات، ۵ تن کشته شده و ۲۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

باختر به نقل از نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، نوشته است که حوالی ساعت شش امروز در ناحیۀ نهم شهر هرات در یک میدان تفریحی چهار بمب کارگزاری‌ شده بود که از این میان دو بمب شناسایی و کشف شد و در اثر انفجار دو بمب دیگر ۵ تن کشته و ۲۰ تن زخمی و به شفاخانۀ حوزوی هرات منتقل شده‌اند.

مسئولیت این انفجار را تاکنون فرد یا گروهی برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت روی‌دادهای مشابه در هرات و برخی ولایت‌های دیگر را گروه دولت اسلامی (داعش) برعهده‌ گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: