نشریۀ هیل، گزارش داده است یافته‌های نظرسنجی تازه‌یی که از سوی نهاد پژوهشی آمریکایی (Marist poll) انجام شده، نشان می‌دهد که محبوبیت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به‌‌طور بی‌پیشینه کاهش یافته و در میان شهروندان این کشور به ۴۲ درصد رسیده است.

در این نظرسنجی، تنها ۲۹ درصد از پاسخ‌دهنده‌گان از فعالیت‌های رئیس‌جمهور آمریکا پشتی‌بانی کرده‌؛ در حالی‌ که ۶۶ درصد از پاسخ‌دهنده‌گان دربارۀ فعالیت‌های او دیدگاه منفی داشته‌اند. بر بنیاد نظرسنجی، ۸۷ درصد دموکرات‌ها و تنها ۴ درصد جمهوری‌خواهان دربارۀ فعالیت‌های بایدن نظر مثبت داشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نظرسنجی‌ که در ماه روان میلادی انجام شده، محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا در کشورش، ۴۲ درصد گفته شده که نشان‌دهندۀ افت بی‌پیشینه است. این در حالی‌ست که در نظرسنجی ماه آپریل ام‌سال محبوبیت او ۵۴ درصد بود.

دلیل کاهش محبوبیت جو بایدن افزایش کووید ۱۹ به‌ویژه سویۀ جدید اومیکرون، افزایش نرخ تورم در سطح ملی و عدم موفقیت حزب دموکرات در پرداخت‌های اجتماعی و قانون اقلیمی گفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شهروندان آمریکا گواه افزایش قیمت‌ها و تورمی بوده‌اند که در ۳۰ سال گذشته مانند نداشته است. افزون بر این، گفت‌وگوهای ادارۀ بایدن با کنگرۀ این کشور دربارۀ درخواست دو تریلیون دالری حکومت برای کمک هزینه‌‌های اجتماعی و اقلیمی به بن‌بست روبه‌رو شده است.

این نظرسنجی از سوی مرکز پژوهشی ماریست پول (Marist poll) با هم‌کاری دو رسانۀ آمریکایی به‌طور مشترک انجام شده است که یک‌هزار و ۴۰۰ تن در آن شرکت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: