با ادامۀ بحران اوکراین و افزایش احتمال حملۀ نظامی روسیه به این کشور، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تلفنی گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید با پخش اعلامیه‌یی گفته که جوبایدن به همتای روسی‌اش، از تهاجم به اوکراین هشدار داده و گفته است که اگر به اوکراین حمله شود، روسیه و متحدانش با «پاسخ قاطعانه» روبه‌رو خواهند شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او افزوده است که این حمله رنج گستردۀ انسانی را به هم‌راه خواهد داشت و افزون بر هزینه‌های سریع و شدید بر روسیه، جای‌گاه این کشور را آسیب خواهد زد.

در اعلامیه هم‌چنان آمده که رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرده که کشورش با آماده‌بودن مشارکت در دیپلماسی، برای سناریوهای دیگر در هماهنگی کامل با متحدان و شرکای خود، نیز آماده است.

در همین حال آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجۀ آمریکا نیز گفته است که اگر پوتین تصمیم به حمله بگیرد، واشنگتن تحریم‌های اقتصادی سریعی را اعمال خواهد کرد.

پیش از این، آمریکا با هشدار از حملۀ قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین، به کارکنان سفارت این کشور در کییف دستور ترک سفارت داد و از دیگر شهروندان آمریکایی نیز خواست که فوراً از اوکراین خارج شوند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

بریتانیا، آلمان، پرتگال، آسترالیا، ایتالیا و بسیاری کشورهای دیگر نیز از شهروندان خود خواسته‌اند که اوکراین را فوری ترک کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: