وزارت خارجهٔ آمریکا روز گذشته به‌دلیل نگرانی از حملۀ روسیه به اوکراین، به خانواده‌های دیپلمات‌هایش مستقر در کییف،‌ پایتخت اوکراین، دستور داده است که از آن کشور خارج شوند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که این وزارت هم‌چنان به کارمندان غیراضطراری خود توصیه کرده است که دواطلبانه اوکراین را ترک کنند و از شهروندان آمریکایی نیز خواسته شده است که با پروازهای تجارتی از اوکراین بیرون شوند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

وزارت خارجهٔ امریکا به شهروندانش توصیه کرده است که از سفر به اوکراین و روسیه، به‌دلیل ادامهٔ تنش میان آمریکا و روسیه بر استقرار نیروهای روسی در امتداد مرز با اوکراین و نیز گسترش بیماری کووید-۱۹ خودداری کنند.

در همین حال،‌ آنتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده گفته که این کشور به گفت‌وگو‌های دیپلماتیک خود با روسیه ادامه می‌دهد و امیدوار است که تنش میان واشنگتن و مسکو کاهش یابد.

به نقل از رسانه‌های آمریکایی، این کشور در حال آماده‌شدن برای تصویب مجوز تخلیۀ سفارت خود در اوکراین است. اما وزارت خارجه آمریکا گفته است که روند خروج  از اوکراین مشابه خروج از کابل پس از سقوط به‌دست امارت اسلامی نخواهد بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این گفته‌های در حالی مطرح می‌شود که تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، بر استقرار ده‌ها هزار نیروی روسی در مرز اوکراین رو به افزایش است. با این حال، واشنگتن تأکید کرده است که کمک‌های نظامی خود را به اوکراین ادامه می‌دهد،‌ زیرا کشور‌های غربی از استقرار نیروهای روسی در مرز اوکراین، نگران‌اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: