جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا، روز پنج‎‌شنبه، چهاردهم جولای در یک نشست خبری مشترک با یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل، گفته است واشنگتن قصد دارد به کشور‌های خاورمیانه نشان دهد که آمریکا می‎‌تواند به رهبری در منطقه ادامه دهد.

خبرگزاری تاس گزارش داده جو بایدن افزوده است که آمریکا قصد دارد در نشست بعدی با رهبر عربستان دربارۀ موضوع حقوق بشر گفت‌و‌گو کند. رئیس‌جمهور آمریکا گفته است: «من فکر می‌کنم اشتباه کردیم که از نفوذ خود در خاورمیانه دور شدیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بایدن افزوده که قرار است «با نُه رئیس دولت دیگر» دیدار کند. او تأکید کرده است: «مسائل بسیاری وجود دارد و برای همین می‌خواهم روشن کنم که می‌توانیم به رهبری در منطقه ادامه دهیم و خلایی ایجاد نکنیم که توسط چین و یا روسیه برضد منافع اسرائیل، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر پُر شود.»

جو بایدن هم‌چنان گفته است: «هدف از این سفر هماهنگی با نُه تن از رؤسای دولت‌های دیگر به نفع آمریکاست و من به منافع اسرائیل نیز اعتقاد دارم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

همان‌طور که کاخ سفید پیش‌تر اعلام کرده بود، بایدن قصد دارد در نشست شورای هم‌کاری خلیج فارس شرکت کند. نشست این شورا قرار است در ۱۶ جولای در جدۀ عربستان سعودی برگزار شود. رهبران مصر، اردن و عراق نیز در این نشست دعوت شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: