دادستانی کل کشور اعلام کرده که در جریان سال مالی ۱۳۹۹ به یک‌هزار و ۸۰۳ قضیه جرم‌های فساد اداری، رسیده‌گی کرده است. این در حالی‌ست که در روند رسیده‌گی به این‌شمار قضیه‌ها، مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌های سنگین فساد اداری، دادستانی‌های مرکز و ولایت‌ها هم دخیل می‌باشند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل کشور که امروز (چهارشنبه، هفدهم جدی/دی) در یک نشست خبری در کابل در مورد دستاوردهای یک‌سالۀ این نهاد در راستای رسیده‌گی به جرم‌های فساد اداری سخن می‌زد، می‌گوید که از مجموع یک‌هزار و ۸۰۳ قضیه جرم‌های فساد اداری، ۲۷۸ قضیۀ آن از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌های سنگین فساد اداری، یک‌هزار و ۱۲۲ قضیه از سوی دادستانی‌های ولایت‌ها و ۴۰۳ قضیه در دادستانی‌های مرکز بررسی شده‌اند.

به گفتۀ سخنگوی دادستانی کل، افراد دخیل در این قضیه‌ها از نهادها و بخش‌های مختلف‌اند، به‌ویژه بخش‌های امنیتی و دفاعی، صحت عامه، اقتصاد، احیاء و انکشاف دهات، معارف، عدلیه، تحصیلات عالی، زراعت، کار و امور اجتماعی، مبارزه با حوادث، شاروالی، د افغانستان برشنا شرکت، ادارۀ ملی احصائیه و معلومات، گمرکات، شورای ملی، شورای ولایتی، مسئولان ولایتی و اداره‌های دیگر را در بر می‌گیرد.

آقای رسولی می‌افزاید که از مجموع ۲۷۸ قضیه جرم‌های فساد اداری که از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌های سنگین فساد اداری، بررسی شده‌اند، ۲۱۵ قضیۀ آن وابسته به قضیه‌های افراد و نهادهای ملکی‌اند و ۶۳ قضیۀ دیگر به بخش‌های امنیتی و دفاعی وابسته‌اند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: