احمدفرهاد کیهان، نقاش، رسام و مجسمه‌ساز بدخشانی که در گذشته کارهای بسیاری در این ولایت انجام داده است، می‌گوید که برای توان‌بخشی فعالیت‌های هنری‌اش به هم‌کاری دولت نیاز دارد. او می‌گوید که تلاش دارد با نیروبخشی فعالیت‌های هنری‌اش و خلق زیبایی‌های بیش‌تر، ذهن مردم را از جنگ و خشونت و خون دور کند و به مردم امید بخشد.

احمدفرهاد کیهان در گذشته در کنار دیگر کار‌های هنری‌اش، یک سنگ را به شکل تربوز در شاهراه بهارک_فیض‌آباد و سنگ دیگری را به شکل خربوزه در شاهراه کشم_فیض‌آباد رنگ‌آمیزی کرده که این دو کار هنری‌اش توجه مردم را جلب کرده است. او می‌گوید که در نظر دارد زیبایی بدخشان را با خلاقیت‌های هنری‌اش بیش‌تر سازد؛ در صورتی که از او پشتی‌بانی شود.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

هم‌اکنون در بدخشان همه‌چیز تحت شعاع جنگ است و مردم در وضعیت نامطلوب روحی زنده‌گی می‌کنند. اما این هنرمند جوان بدخشانی می‌گوید که اگر از کار او پشتی‌بانی شود، می‌تواند ذهنیت مردم را از جنگ و نفرت به زیبایی‌ها جلب کند.

نقیب‌الله ثاقبیار، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان هم از فعالیت‌های هنری احمدفرهاد کیهان ستایش می‌کند و می‌گوید که آقای کیهان از آغاز عرضۀ خدمات هنری‌اش در بخش‌های مختلف هنرهای چندگانه مانند رسامی، نقاشی، مینیاتوری، تجسمی و دیوارنگاری پیش‌گام بوده و کارش توجه مردم را جلب کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌افزاید که از طریق نهادهای فرهنگی رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ، مقام ولایت بدخشان و نهادهایی که در این بخش‌ها فعالیت دارند، هنرمندان را یاری می‌‌رساند.

به گفتۀ او، هنر تجسمی آقای کیهان در شاهراه بهارک_فیض‌آباد قاش تربوز و در شاهراه کشم_فیض‌آباد ساخت خربوزۀ شیرینک از سنگ است که سبب جلب توجه هزاران تن از عابران شده است. او نیز تعهد می‌کند که خواست‌های احمدفرهاد کیهان را به نهادهای مختلف می‌رساند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: