تب خون‌ریزی‌دهنده‌ی کانگو، یک بیماری ویروسی و کشنده است که از طریق گزیدن کنه داخل بدن حیوان شده و پس از آن، از طریق تماس یا خوردن گوشت آن، به انسان انتقال می‌یابد.

صدراعظم عثمانی، معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در یک نشست خبری، امروز (یک‌شنبه، ۲۸ جوزا)، گفت که برای جلوگیری از شیوع تب کانگو، کارزار ضدعفونی‌کردن حیوانات را در بازارهای خریدوفروش حیوانات در کابل، آغاز کرده  است که تا روز عرفه، ادامه‌ می‌یابد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «زمانی که حیوانات به این بیماری مبتلا شوند، رفت‌وآمد به کشورهای خلیجی کاهش می‌یابد و محصولات حیوانی کم می‌شود و سفرهای شهروندان محدود خواهد شد.»

پزشکان، می‌گویند که تب شدید، سردردی، درد عضلات، گرفتگی گردن، کمردردی، سرخی چشم، افسردگی و عصبانیت از نشانه‌های عمده‌ی ابتلا به تب کانگو، است.

سید ابوالحسین، پزشک در ریاست صحت حیوانی وزارت زراعت، می‌گوید که برای پیش‌گیری از ابتلا به تب کانگو، باید موارد بهداشتی به گونه‌ی جدی رعایت شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید که مال‌داران، نباید بدون دست‌کش یا با لباس‌های بدون آستین، با حیوانات تماس بگیرند.

شهرداری کابل نیز، به منظور پاک‌نگه‌داشتن پایتخت و جلوگیری از شیوع بیماری کانگو، جاهای مشخصی را برای خریدوفروش حیوانات در ناحیه‌های مختلف تعیین کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: