امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، گفته است که گروه داعش در افغانستان حضور ندارد. آقای متقی در گفت‌وگو با تلویزیون ملی، افزوده که گروه داعش در افغانستان سرکوب شده ‌است.

سرپرست وزارت امور خارجه‌، مدعی شده است که هیچ گروه مخالف امارت اسلامی در افغانستان وجود ندارد و عاملان برخی از رویدادها، از بیرون می‌آیند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که داعش در دست‌کم ۱۰ روز گذشته دو حمله در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، انجام داده است. این گروه در ۱۸ حوت سه تن به شمول محمدداوود مزمل، والی بلخ را در یک حمله‌ی انتحاری کشت و چند تن را زخمی کرد.

گروه داعش مسئولیت انفجار در تجمع خبرنگاران در مرکز فرهنگی تبیان در مزارشریف را که در نتیجه‌ی آن سه تن به شمول دو خبرنگار کشته و دست‌کم ۱۶ خبرنگار دیگر زخمی شدند، نیز بر عهده گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که بامداد روز گذشته ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، نیز اعلام کرد که نیروهای ویژه‌ی امارت اسلامی در ناحیه‌های پنجم، ششم و هشتم شهر مزارشریف، عملیات‌هایی علیه مخفی‌گاه‌های گروه داعش انجام داده و در نتیجه‌ی آن، شماری از اعضای این گروه کشته شده اند.

لازم به یادآوری است که مقام‌های امارت اسلامی پیش از این نیز، بارها حضور گروه داعش در افغانستان را رد کرده و گفته اند که هیچ گروه مخالف امارت اسلامی در این کشور وجود ندارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: