ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، بامداد امروز (شنبه، ۲۷ حوت) در تویترش اعلام کرده است که ناوقت شب گذشته نیروهای ویژه‌ی امارت اسلامی در ناحیه‌های پنجم، ششم و هشتم شهر مزارشریف، مرکز بلخ، عملیات‌هایی علیه مخفی‌گاه‌های گروه داعش انجام داده اند.

به گفته‌ی سخن‌گوی امارت اسلامی، در نتیجه‌ی این عملیات‌ها شماری از اعضای گروه داعش کشته شده اند. او افزوده که در نتیجه‌ی این عملیات‌ها، هم‌چنان مقداری سلاح و‌ مهمات اعضای گروه داعش به دست نیروهای امارت اسلامی افتاده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد نیز نوشته که یک نیروی امارت اسلامی هم در نتیجه‌ی این عملیات‌ها زخمی شده است. سخن‌گوی امارت اسلامی اما در باره‌ی رقم دقیق اعضای کشته‌شده‌ی گروه داعش چیزی نگفته است.

گروه داعش هنوز در باره‌ی عملیات‌های یادشده‌ی نیروهای ویژه‌ی امارت اسلامی علیه اعضای آنان در مزارشریف، چیزی نگفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گفتنی است که داعش در دست‌کم ۱۰ روز گذشته دو حمله در بلخ انجام داده است. این گروه در ۱۸ حوت سه تن به شمول محمدداوود مزمل، والی بلخ را در یک حمله‌ی انتحاری کشت و چند تن را زخمی کرد.

گروه داعش مسئولیت انفجار در تجمع خبرنگاران در مرکز فرهنگی-اجتماعی تبیان در مزارشریف را که در نتیجه‌ی آن سه تن به شمول دو خبرنگار کشته و دست‌کم ۱۶ خبرنگار دیگر زخمی شدند، نیز بر عهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: