عبدالله اعزام، دستیار ویژۀ ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرای امارت اسلامی می‌گوید که گندم کمکی پاکستان قابل استفاده است. او در توییترش نوشته که معلومات شریک‌شده از سوی رئیس سیلوی مرکزی افغانستان مبنی بر ناپاک‌بودن این گندم‌ها، نادرست است.

خالق‌محمد مایار، رئیس سیلوی مرکزی، حدود دو هفته پیش در یک نشست خبری گفت که گندم کمکی پاکستان به افغانستان «ناپاک و حشره‌خورده» است و تنها از آن پوست باقی مانده است. رئیس سیلوی مرکزی تأکید کرد که گندم پاکستان قابل استفاده نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مایار افزود که گندم کمکی هند از کیفیت بهتری نسبت به گندم پاکستان برخوردار است.

نوار ویدیویی از صحبت‌های رئیس سیلوی مرکزی دربارۀ ناپاکی و غیرقابل استفاده‌بودن گندم پاکستان در شبکه‌های اجتماعی نیز پخش شده است.

اما دستیار ویژۀ ملا عبدالغنی برادر این ویدیوی رئیس سیلوی مرکزی را جعلی می‌خواند و می‌گوید که این ویدیو صداگذاری شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

پاکستان یک محمولۀ ۱۸۰۰ تُنی گندم از کمک‌های بشردوستانۀ این کشور را در ماه جدی به مقام‌های امارت اسلامی در گذرگاه مرزی تورخم تحویل داد. هفتۀ گذشته نیز ۳۶۰۰ تُن گندم کمکی پاکستان به افغانستان رسید.‏ محمد صادق، نمایندۀ ویژۀ پاکستان برای افغانستان گفت که این گندم به مقام‌های افغانستان در گذرگاه تورخم سپرده شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: