شماری از بازرگانان گذرگاه آقینه از اخاذی یک شرکت خارجی به‌نام «تی‌سی‌آرسی/TCRC» در این گذرگاه شکایت می‌کنند و می‌گویند که این شرکت مافیایی‌ست و به بهانۀ بررسی کیفیت تیل و گاز، از هر تُن مال‌ بازرگانان ۸ دالر اخاذی می‌کند.

عبدالرحیم، نمایندۀ شرکت «آریا اروپا» در گذرگاه آقینه می‌گوید، بررسی که این شرکت در مال‌‎های بازرگانان انجام می‌دهد، دو شرکت دولتی «نورم استندرد» و «مدیریت مواد نفتی» نیز انجام می‌دهند؛ اما این شرکت به ناحق از بازرگانان اخاذی می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ این بازرگان، شرکت «تی‌سی‌آرسی» مافیایی‌ست که در گذشته از سوی مافیاهای بزرگ دولت پیشین ایجاد شده بود و چندین بار در برابر این شرکت تظاهرات نیز کرده بودند؛ اما هنوز فعالیت این شرکت متوقف نشده است.

عزیزالله، نمایندۀ شرکت «نصیر عمر» و نصیراحمد، دو تن از بازرگانان نیز می‌گویند که این شرکت باید مربوط «نورم استندرد» و «مدیریت مواد نفتی» می‌بود، اما برعکس از سوی قلدران دولت پیشین شخصی ساخته شد و تاکنون فعالیت دارد.

محمدالله، مدیر عمومی مواد نفتی و گاز مایع، شکایت بازرگانان را تأیید می‌کند و می‌گوید که این شرکت اخاذی می‌کند و عایدهایی که جمع‌آوری می‌کند، به بیت‌المال تسلیم نمی‌دهد و به جیب شخص می‌رود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بازرگانان گذرگاه آقینه از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که هرچه زودتر فعالیت این شرکت را توقف بدهند.

در همین حال، علاءالدین ارکین، خبرنگار سلام‌وطندار به دفتر شرکت «تی‌سی‌آرسی» در گذرگاه آقینه مراجعه کرد؛ اما مسئولان این شرکت حاضر به گفت‌وگو نشدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: