نورمحمد ثاقب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، امروز (سه‌شنبه، ۷ حمل) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که در حج سال روان خورشیدی، به افغانستان ۳۰ هزار سهم شده که از این میان، هشت هزار آن به زنان اختصاص یافته است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او می‌افزاید: «سهمیه‌های داد‌‌شده عادلانه و شفاف در تمام کشور تقسیم شده است و در آن به مردم عام، مجاهدین، اداره‌های دولتی، ورثه‌ی شهیدان، مهاجران در کشورهای ایران و پاکستان و دیگر کشورها، به گونه‌ی جدا‌گانه سهم دادیم.»

ثاقب، می‌گوید که تلاش می شود سهم‌ افغانستان برای حج سال روان، بیش‌تر شود. به گفته‌ی سرپرست وزارت ارشاد، حج و اقاف، هزینه‌ی هر فرد برای انجام حج در سال روان، بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ دالر می‌شود .

در سوی ‌هم، عطاءالله خادم، رییس عمومی زیارت‌های حج و عمره‌ی وازرت ارشاد، حج و اوقاف، می‌گوید که ۵۰ هزار تن برای سفر به حج در این وزارت‌ ثبت شده است. او می‌افزاید: «ثبت نام‌شدگان جدید ۳۸۰۰ تن هستند که بر اساس قرعه‌کشی برای شان سهمیه داده می‌شود. برای مجاهدین ۳ هزار و ۹ صدو ۴۱ سهم داده شده است، برای مهاجرین و ورثه‌ی شهدا نیز، سهم داده شده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان در وزارت ارشاد، حج و اوقاف، از شهروندانی که خود شان را برای رفتن به حج نام‌نویسی کرده اند، می‌خواهد که از چهارشنبه‌ی هفته‌ی روان تا ختم رمضان، باید همه‌ی بدهی شان را با این وزارت تصفیه کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: