وزارت آب و انرژی حکومت سرپرست افغانستان، روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۱ عقرب) در حساب کاربری «ایکس» خود از دیدار عبداللطیف منصور، سرپرست این وزارت و هیئت هم‌راهش در سفر به ایران با آرش کردی، رییس عمومی شرکت «توانیر» این کشور، خبر داده است.

در این دیدار، دو طرف در باره‌ی توسعه‌ی هم‌کاری بیش‌تر در بخش انرژی برق میان دو کشور بحث و تبادل نظر کرده اند. سرپرست وزارت آب و انرژی، در دیدار با رییس عمومی شرکت «توانیر» ایران، گفته است که این کشور باید تعرفه‌ی انرژی برق را کاهش دهد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عبداللطیف منصور در دیدار با آرش کردی، افزوده است که ایران از پرچاوی برق صادراتی‌اش به افغانستان باید جلوگیری کند. وزارت آب و انرژی، تصریح کرده که در این دیدار رییس عمومی شرکت «توانیر» ایران بر تحکیم هم‌کاری بیش‌تر در بخش انرژی برق میان هر دو کشور، تأکید کرده ‌است

گفتنی است که سرپرست وزارت آب و انرژی حکومت سرپرست افغانستان با هیئت هم‌راهش، ناوقت روز شنبه، ۲۰ عقرب، در یک سفر رسمی به ایران رفته است.

مطیع‌الله عابد، سخن‌گوی وزارت آب و انرژی، روز گذشته به سلام‌وطندار گفت که آقای منصور در سفرش به ایران در باره‌ی تمدید قرارداد برق میان افغانستان و ایران، تعیین تعرفه‌ی مناسب برای آن و موضوع‌های دیگر، با مقام‌های این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او افزود: «عبداللطیف منصور، سرپرست وزارت آب و انرژی به ایران رفته است. در این سفر با مقام‌های ایرانی در مورد تمدید قرارداد برق، تعیین تعرفه‌ی مناسب برای برق و برخی از مسائل دیگر صحبت می‌کند.»

پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت در افغانستان، این حکومت با ایران روابط نزدیکی دارد؛ اما این کشور هنوز حکومت امارت اسلامی را به‌ رسمیت نشناخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: