وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست امارت اسلامی، اعلام کرده که نورالدین عزیزی، سرپرست این وزارت، برای اشتراک در «پانزدهمین فورم بین‌المللی اقتصاد روسیه و جهان اسلام»، به جمهوری تاتارستان سفر کرده است.

وزارت صنعت و تجارت، روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۵ ثور) در حساب کاربری اکس خود نوشته که سرپرست این وزارت در رأس یک هیئت بلندپایه‌ی امارت اسلامی، به دعوت رسمی رستم مینی خانوف، رییس‌جمهور تاتارستان، برای اشتراک در پانزدهمین فورم بین‌المللی اقتصاد روسیه و جهان اسلام به جمهوری تاتارستان سفر کرده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این وزارت گفته که قرار است پانزدهمین فورم بین‌المللی اقتصاد روسیه و جهان اسلام از ۱۴ تا ۱۹ می سال روان میلادی در شهر کازان جمهوری تاتارستان برگزار شود.

از سویی هم، مسئولان در وزارت صنعت و تجارت، می‌گویند که هیئت افغانستان به ریاست نورالدین عزیزی، در حاشیه‌ی این نشست با هیئت‌های کشورهای دیگر و بازرگانان، برای جلب سرمایه‌گذاری در افغانستان دیدارهایی خواهد داشت.

آخوندزاده عبدالسلام جواد، سخن‌گوی وزارت صنعت و تجارت، در این باره می‌گوید: «هیئت افغانستان، ضمن اشتراک در این گردهم‌آیی به منظور تسهیل تجارت، رشد سرمایه‌گذاری و جلب سرمایه‌گذاری با مقام‌های روسیه و تاتارستان، نمایندگان کشورهای دیگر و شرکت‌های بزرگ دیدار و گفت‌وگو می‌کند.»

آگاهان، نیز حضور افغانستان در این گونه نشست‌ها را، با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، مهم می‌دانند. آنان، بر جلب سرمایه‌گذاری‌ها در کشور با ارائه‌ی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این گونه نشست‌ها، تأکید دارند.

عبدالنصیر رشتیا، آگاه مسائل اقتصادی، در این باره به سلام‌وطندار می‌گوید: «هر قدر که نمایندگان افغانستان در این نشست‌ها بیش‌تر اشتراک بکنند، هم می‌تواند مشکلات سیاسی ما را حل بکند و هم می‌تواند روابط استراتژیک اقتصادی ما را بیش‌تر از پیش تقویت کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ظاهر بهزاد، دیگر آگاه مسائل اقتصادی، نیز در این باره می‌گوید: «از فرصت‌هایی که در افغانستان موجود هست، سرمایه‌گذاران کشورهایی که در این نشست اشتراک می‌کنند، مطلع می‌شوند.»

گفتنی است امارت اسلامی با این که با محدودیت‌های سیاسی در سطح جهان روبه‌رو است؛ اما در تلاش است تا روابط اقتصادی خود را با بیش‌تر کشورها به ویژه کشورهای جهان اسلام و منطقه، تقویت بخشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: