عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، گفته است که کانال‌ها و بند‌های آب‌گردان به منظور مدیریت آب‌های کشور ساخته می‌شود. او تأکید کرده که وزارت زراعت، در تلاش خودکفایی در عرصه‌ی زراعت و امنیت غذایی در کشور است.

سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، این موضوع را روز سه‌شنبه، ۱۱ میزان، در سفر به بامیان و در برنامه‌‌ای با حضور مسئولان محلی و باشندگان این ولایت بیان و تصریح کرده که جنگ ۴۵ساله زیان‌های هنگفتی بر سکتورهای مختلف از جمله زراعت و مال‌داری در کشور وارد کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گزارش دفتر رسانه‌های والی بامیان، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، گفته که بر اساس دستور هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، این وزارت و وزارت‌های انرژی و آب و احیا و انکشاف دهات مسئولیت دارند که به زودترین فرصت آب‌های کشور را مدیریت و با ایجاد کانال‌ها و بندهای آب‌گردان، نیازهای کشاورز را مرفوع کنند.

آقای عمری، از تدوین یک رساله و رهنمود زراعتی، مال‌داری و تأمین غذایی خبر داده و گفته‌ است که این رساله شامل رهنمود زراعتی، مال‌داری و شیوه‌های کشت و بررسی نوعیت خاک، آب‌وهوا و دیگر رهنمایی‌ها برای بهبود زراعت و تولید تخم‌های اصلاح‌شده است.

در همین حال، عبدالله سرحدی، والی بامیان، از سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری خواسته است که کشاورزان این ولایت را با تطبیق پروژه‌های بزرگ زیربنایی در جهت صادرات محصولات و خودکفایی زراعتی پشتیبانی کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

والی بامیان، در ادامه خواستار ایجاد یک کارخانه‌ی چپس کچالو و بازاریابی برای این محصول کشاورزی شده است؛ زیرا به گفته‌ی او، کچالو از مهم‌ترین محصولات کشاورزی بامیان به شمار می‌رود.

با این حال، گلاب‌الدین ذبیح‌الله، رییس زراعت، آبیاری و مالداری بامیان، نیز از سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری خواستار پشتیبانی همه‌جانبه‌ی کشاورزان این ولایت شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: