وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، روز یک‌شنبه، ۱ اسد، در مراسمی به منظور پشتیبانی از کشاورزان، با اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان، تفاهم‌نامه‌ی هم‌کاری امضا کرد.

عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، می‌گوید که طرح توزیع تخم اصلاح‌شده را به کشاورزان روی دست گرفته اند و عملی خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او، می‌افزاید وزارت زراعت روی طرحی کار می‌کند که به منظور پشتیبانی از کشاورزان، محصولات و فرآورده‌های کشاورزی را از کشاورزان به بهای مناسب خریداری کند و دوباره در صورت نیازمندی بازار به آن، به بهای ارزان به شهروندان به فروش برساند.

سرپرست وزارت زراعت، می‌افزاید: «ما روی طرحی کار می‌کنیم که به منظور حمایت از کشاورزان، محصولات و فرآورده‌های کشاورزی از کشاورزان به قیمت مناسب خریداری و دوباره در صورت نیازمندی بازار به آن، به قیمت ارزان به شهروندان به فروش می‌رسد.»

مسئولان وزارت زراعت، از شهروندان می‌خواهند که نیازمندی دسترخوان خود را با فرآورده‌های کشاورزی افغانستان رنگین کنید.

در همین حال، مسئولان اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان، می‌گویند که این اتاق بر اساس این تفاهم‌نامه، زمینه‌ی پروسس و بازاریابی محصولات کشاورزی را در بیرون از کشور فراهم می‌کند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

وسیم صافی، رییس عامل اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان، می‌گوید‌: «ما فرآورده‌های داخلی را پروسس و زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و بسته‌بندی آن را فراهم می‌کنیم و نیز تلاش می‌کنیم که کشاورزان را در بخش‌های مختلف آموزش بدهیم.»

گفتنی است که پیش از این، سیلاب‌ها و خشک‌سالی‌ها به محصولات کشاورزی افغانستان آسیب بیش‌تر رسانده بود و بیش‌‌تر کشاورزان نتوانسته بودند از زمین‌های شان حاصلات بیش‌تر به دست بیاورند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: