منابع معتبر محلی در کندز به سلام‌وطندار می‌گویند که شماری از زندانیان در زندان مرکزی این ولایت از چندی به این‌سو دیوار این زندان را برای فرار حفر کرده بودند و شام امروز موفق به فرار شدند.

منابع می‌افزایند که هم‌اکنون شهر کندز وضعیت نظامی گرفته است و نیروهای امارت اسلامی بقیه زندانیان را زندان مرکزی این ولایت باخود به‌جای دیگری انتقال داده‌اند. گفته شده است شمار زندانیانی که موفق به فرار شده‌اند به حدود ۲۰ تن می‌رسد و رقم مجموعی زندانیان زندان‌ مرکزی کندز روشن نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منابع تأکید می‌کنند که شماری از این زندانیان از طریق خانه‌های نزدیک به این زندان و جاده‌های این ساحه موفق به فرار شده‌اند.

اما عبیدالله عزیز، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندز، می‌گوید که شام‌گاه امروز یک فرد وارد زندان شده و می‌خواسته زندانیان را فرار دهد. به گفتۀ او، تلاش‌های نیروهای امارت اسلامی به‌منظور بازداشت این فرد ادامه دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندز می‌افزاید که آنان اطراف زندان را محاصره کرده و زندانیان را به جاهای دیگری انتقال داده‌اند. او فرار حدود ۲۰ زندانی از زندان مرکزی کندز را رد می‌کند و می‌گوید که بررسی‌های‌شان را بعد با رسانه‌ها شریک می‌‌کنند.

از سویی هم، مطیع‌الله روحانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ کندز، می‌گوید که چندین تن از زندانیان برنامه داشتند که فرار کنند و دروازۀ اتاق‌شان را شکستانده بودند که هم‌زمان از سوی نگه‌بانان زندان مسألۀ زیر پوشش قرار گرفته و مهار شده است. او می‌افزاید که پس از فرار چندین زندانی، ساحه توسط نگه‌بانان زندان کنترل و از فرار بقیه زندانیان جلوگیری شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: