کارمندان رادیوی محلی «صدای حقیقت/حقیقت غږ»، رادیوی هم‌کار سلام‌وطندار در ننگرهار، می‌گویند که نیروهای امارت اسلامی الهام حقیقت، مسئول این رادیو را بازداشت کرده‌اند.

رادیو صدای حقیقت، رادیوی محلی هم‌کار سلام‌وطندار در ننگرهار است که از طریق آن در ننگرهار نشرات دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عزیزالله، مدیر نشرات رادیو صدای حقیقت، می‌گوید که الهام حقیقت عصر دی‌روز (یک‌شنبه، بیست‌وهشتم حمل/فروردین) از ساحۀ «بازار مارکو» در ولسوالی شینوار ننگرهار پس از پوشش رسانه‌یی تظاهرات مردمی علیه پاکستان، توسط نیروهای امارت اسلامی بازداشت شده است.

او می‌افزاید، آنان این موضوع را با مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار شریک کرده و مسئولان به آن‌‌ها گفته‌اند که مسئول رادیو صدای حقیقت به‌‌دلیل پوشش رسانه‌یی تظاهرات نه؛ بل به‌خاطر یک گمان بازداشت شده است که پس از انجام تحقیقات رها خواهد شد.

مدیر نشرات رادیو صدای حقیقت تأکید می‌کند که مسئول این رادیو هنوز رها نشده و در بند امارت اسلامی‌ست. تلاش کردیم دیدگاه مسئولان محلی ننگرهار را در این باره داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های پی‌هم موفق نشدیم.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که پیش از این نیز نیروهای امارت اسلامی آغاشیر منار، رئیس رادیوی محلی څانگه، رادیوی هم‌کار سلام‌وطندار در کندهار را بازداشت کرده بودند.

نیروهای امارت اسلامی اما رئیس رادیوی محلی څانگه را پس از هفت ساعت بازداشت و با امضای یک تعهدنامه، رها کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: