وزارت کار و امور اجتماعی، امروز (یک‌شنبه، ۱۸ سرطان)، یک کارگاه آموزش‌های حرفه‌ای را زیر نام «امید»، برای افرادی که تازه دوره‌ی درمانی ترک اعتیاد را پشت سر گذاشته اند، در کابل گشایش کرد.  

عبدالواحد فایض، رییس مهارت و انکشاف آموزش‌های حرفه‌ا‌ی این وزارت، می‌گوید که در این کارگاه، افراد معتاد به مصرف مواد مخدر که تازه دوره‌ی ترک را سپری کرده اند، در پنج رشته‌ی خیاطی، برق، کیف‌دوزی، بوت‌دوزی و ترمیم وسایل برقی خانه‌، برای سه ماه آموزش می‌بینند.

فایض، می‌افزاید که در یک دوره‌ی آموزشی، ۵۰۰ تن در این رشته‌ها آموزش می‌بینند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

مجیب‌الرحمان افغان که در این کارگاه آموزش می‌بیند، می‌گوید: «از ادارات دولتی خواهش‌مندیم که در بخش برق وظیفه بگیریم، تا دوباره به اعتیاد رو نیارویم و هم بتوانیم برای خانواده‌ی خود نفقه تأمین کنیم.»

سنیل، دیگر دانش‌آموز این کارگاه با نگرانی از این که پس از پایان دوره‌ی آموزشی بی‌کار نماند تا باز هم به اعتیاد رو بیاورد، از وزارت کار و امور اجتماعی، می‌خواهد که برای شان زمینه‌ی کار دایمی را فراهم کند. «برنامه را راه‌اندازی کند که این مسلمان که از این جا فارغ می‌شود، دوباره سر کار باشند تا دوباره به اعتیاد رو نیاوریم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بر اساس آمار، در حال حاضر، ۵۲ کارگاه آموزش حرفه از سوی امارت اسلامی و ۱۳۰ کارگاه دیگر از سوی نهادهای بین‌المللی در سراسر افغانستان پشتیبانی می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: