پس از نگرانی‌ها از استهلاک سیستم مرکزگرمی مکروریان‌ها، اکنون یک شرکت روسی به نام «اولمپ انرژی» به‌طور مجانی کار سروی این سیستم را برعهده گرفته است.

مسئولان ریاست حفظ و مراقبت مکروریان‌ها می‌گویند که به‌دلیل سال‌ها استفاده از سیستم مرکزگرمی مکروریان‌ها اکنون این سیستم استهلاک شده است و دیگر قابل استفاده نیست.

مجاهد انصار، معاون تخنیکی و عملیاتی ریاست حفظ و مراقبت مکروریان‌ها، امروز در یک نشست خبری می‌گوید که سیستم آب‌رسانی، مرکزگرمی و کانالزیسیون مکروریان‌ها به‌دلیل سال‌ها استفاده استهلاک شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید که به‌منظور فراهم‌کردن آب پاک برای باشنده‌گان مکروریان‌ها و ترمیم و بازسازی سیستم مرکزگرمی، سروی را به‌طور مشترک با یک شرکت روسی آغاز کرده‌اند.

در همین حال، الکسی مازارین، رئیس شرکت (CEO)، که برای سروی سیستم تخنیکی مکروریان‌ها آمده است می‌گوید آنان با هم‌کاری انجنیران افغانستان کوشش می‌کنند سیستم مرکزگرمی مکروریان‌ها را ترمیم کنند.

غلام عمر عبدالله، رئیس حفظ و مراقبت مکروریان‌ها نیز می‌گوید که مهم‌ترین اهداف آنان فعال‌سازی سیستم مرکزگرمی‌ها، تنظیم سیستم کانالزیسیون و فعال‌سازی سیستم منظم آب‌رسانی است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که سال گذشته به‌دلیل مصارف گزاف، سیستم مرکزگرمی غیرفعال بود و اکنون می‌کوشند این سیستم پس از بازسازی دوباره فعال شود و به‌منظور مصارف کم، سیستم را طوری می‌سازند که از تمام مواد سوخت از جمله تیل، گاز و زغال‌سنگ در آن استفاده شود.

این در حالی‌ست که زمستان‌های گذشته باشنده‌گان مکروریان‌ها از منظم‌نبودن سیستم مرکزگرمی شکایت داشتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: