مسئولان ادارۀ هوانوردی ملکی می‌گویند که در عواید سال مالی ۱۳۹۹ این اداره، ۹ درصد کاهش آمده است.

محمدقاسم وفایی‌زاده، رئیس عمومی ادارۀ هوانوردی ملکی که امروز (شنبه، چهارم دلو/بهمن) در برنامۀ حساب‌دهی دولت به ملت، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت فعالیت‌های سال مالی ۱۳۹۹ این اداره را گزارش می‌داد، گفت بررسی‌ها نشان می‌­دهد که در جریان سال ۱۳۹۹، ۹ درصد در عواید این اداره کاهش آمده است.

به گفتۀ آقای وفایی‌زاده، در آغاز سال مالی ۱۳۹۹ جمع‌آوری حدود ۵.۹ میلیارد افغانی عواید از سوی وزارت مالیه برای این اداره هدف تعیین‌ شده بود؛ اما ادارۀ هوانوردی ملکی تنها توانسته است ۵ میلیارد و ۱۷۱ میلیون افغانی عواید به‌دست آورد و براساس محاسبۀ این اداره، ۶۰ میلیون افغانی کسر عواید از بابت کاهش پروازهای عبوری آمده است.

از سوی دیگر، روز گذشته گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در جریان سخنرانی نماز جمعه در کابل مدعی شد که هواپیماهای بی‌نام و نشان در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی نشست و برخاست می­‌کنند و در هنگام بارگیری این هواپیماها از کارمندان امنیتی فرودگاه حامد کرزی خواسته می‌­شود ساحه را ترک کنند.

اما سیدعمر صبور، رئیس فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در این نشست ادعای رهبر حزب اسلامی را بی‌بنیاد می‌داند و می‌­گوید که نیروهای امنیتی حق دخالت در امور هوانوردی و شیوه‌های عملیاتی فرودگاه‌های افغانستان را ندارند.

براساس بررسی‌های ادارۀ هوانوردی ملکی، در مجموع ام‌سال ۵۳ هزار پرواز داخلی و ۳۵ هزار پرواز بین‌المللی از فرودگاه‌های افغانستان انجام شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: