عبدالستار حسینی، نمایندۀ مردم فراه در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که فساد گسترده در گمرک‌های کشور جریان دارد. آقای حسینی این گفته‌ها را در نشست عمومی امروز مجلس نماینده‌گان در حالی مطرح کرده است که محمدخالد پاینده، سرپرست وزارت مالیه و نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت برای ارایۀ معلومات دربارۀ چه‌گونه‌گی جمع‌آوری عواید گمرک‌ها به این مجلس، فرا خوانده شده بودند.

این عضو مجلس نماینده‌گان نیز می‌گوید، ۵۰ درصد عواید گمرک‌ها در فراه به جیب طالبان می‌رود؛ در حالی که به‌دلیل وجود فساد گسترده، ۳۰ درصد عواید به جیب مافیا می‌رود. عبدالستار حسینی می‌افزاید که تنها ۲۰ درصد عواید گمرک فراه به خزانۀ دولت واریز می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ او، فساد در گمرک‌ها در حالی جریان دارد که افغانستان وابسته به کمک‌‌های دیگر کشورها‌ست. آقای حسینی می‌افزاید که اگر عواید به گونۀ درست جمع‌آوری شود، افغانستان نیاز به کمک‌های دیگر کشورها ندارد.

در همین حال، محمدخالد پاینده، سرپرست وزارت مالیه هرچند حرف روشنی دربارۀ ادعای عبدالستار حسینی ندارد؛ اما وجود فساد در گمرک‌های کشور را می‌پذیرد.

سرپرست وزارت مالیه می‌گوید که بخش مراقبت سیار، فاسدترین مکان در گمرک‌های کشور است و این بخش سبب ایجاد فساد گسترده در بخش‌های دیگر نیز شده است. محمدخالد پاینده از روی‌دست‌گرفتن طرح تازه‌یی برای جلوگیری از فساد در گمرک‌های کشور خبر می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: