محمدحلیم فدایی، والی پکتیا امروز (دوشنبه، ۴ حوت/بهمن) در نشست حساب‌دهی دولت به ملت در این ولایت، رئیسان برخی اداره‌های پکتیا را به بی‌کفایتی متهم می‌کند. آقای فدایی از آنان می‌خواهد تا با عزت استعفا دهند.

والی پکتیا با آن‌که از هیچ‌ اداره‌یی نام نمی‌برد، اما می‌گوید،‌ برخی از اداره‌ها در حدی نیستند که به مردم خدمات ارایه کنند.

آقای فدایی در بارۀ درآمد گمرک این ولایت می‌گوید، این اداره نتواسته در سال مالی گذشته به هدف تعیین‌شده از سوی وزارت مالیه برسد و درآمده این گمرک نیز کاهش یافته است.

به گفتۀ او، وزارت مالیه در سال پار مالی برای گمرک این ولایت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون افغانی هدف‌ تعیین‌ کرده بود، اما این اداره تنها به نصف این هدف رسیده است.

والی پکتیا ناتوانی مدیریتی و شیوع ویروس کرونا را از علت‌های اصلی کاهش درآمد گمرک این ولایت می‌خواند. او خواهان ایجاد تغییرات بنیادی در گمرک این ولایت است.

شماری از باشنده‌گان پکتیا فساد مالی را از عوامل کاهش درآمد گمرک این ولایت می‌خوانند و از حکومت می‌خواهند تا برای ایجاد شفافیت در گمرک‌های کشور گام‌های عملی‌یی را بردارد.

در این حال شماری از فعالان مدنی پکتیا از وجود فساد گسترده در برخی از ریاست‌های این ولایت سخن می‌زنند. آنان نیز خواستار اصلاحات بنیادی در این ریاست‌ها هستند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: