سفارت افغانستان در ایتالیا، اعلام کرده که پس از شناسایی و تثبیت هویت قربانیان کشتی غرق‌شده در سواحل ایتالیا، معلوم شده است که ۳۲ تن از قربانیان این کشتی، شهروندان افغانستان بوده اند. این سفارت گفته است که احتمالاً نزدیک به ۱۸۰ تن در کشتی حضور داشته اند که تا کنون ۶۷ جسد آن یافت شده است.

جسدهای قربانیان کشتی غرق‌شده در سواحل ایتالیا که در تابوت‌هایی با رنگ‌های متفاوتی گذاشته شده، قرار است در گورستان شهر کروتون، در ایتالیا به خاک سپرده شوند؛ اما وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، پیش از این با پخش بیانیه‌ای از نهادهای امدادرسان خواسته که جسدهای این قربانیان را به افغانستان انتقال دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، شماری از شهروندان که با گذشتن از هفت‌خان رستم خود را به ترکیه رسانده اند، می‌گویند که به دلیل ناداری و بی‌کاری، ناچار شده اند که افغانستان را به قصد اروپا ترک کنند.

قسیم، پناه‌جوی افغان در ترکیه، می‌گوید: «ما به دلیل ناداری و بی‌کاری کشور را به هدف رسیدن به اروپا ترک کرده‌ایم و فعلاً به ترکیه رسیده‌ایم. در ترکیه به افغان‌ها به آسانی کار داده نمی‌شود و افرادی که اسناد ندارند، پول شان داده نمی‌شود.»

بهنود، دیگر پناه‌جوی افغان در ترکیه، نیز می‌گوید: «بیش‌تر شهروندان افغانستان به دلیل ناداری و بی‌کاری کشور را ترک کرده اند؛ ولی ما از امارت اسلامی و نمایندگان شان در سفارت ترکیه می‌خواهیم به مشکلات ما رسیدگی کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سفارت افغانستان در ایتالیا، هم‌چنان گفته است که پنج پناه‌جوی افغان که از کشتی غرق‌شده در سواحل ایتالیا نجات یافته، به شفاخانه‌ی شهر کروتون برای درمان انتقال داده شده‌ اند.

گفتنی است که بر اساس گفته‌های مقام‌های محلی نیمروز، در یازده ماه پسین، جسدهای ۴۷۰ مهاجر افغان از ایران به این ولایت، انتقال داده شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: