منابع در غرب کابل به رسانه‌ها گفته‌اند که در یکی از انفجارها به مکتب «عبدالرحیم شهید» از مربوطات حوزۀ هژدهم امنیتی، دست‌کم ۲۵ دانش‌آموز کشته شده‌اند.

به‌ گفتۀ منابع، این انفجارها که صبح امروز در نزدیکی این مکتب رخ داده، ناشی از حمله‌های انتحاری بوده است. منابع افزوده‌اند که انفجارها در هنگام رخصتی دانش‌آموزان رخ داده است.

صبح امروز غرب کابل گواه سه انفجار پی‌هم بود. دو انفجار در نزدیکی مکتب عبدالرحیم شهید و انفجار سومی نیز در آموزش‌گاه «ممتاز» رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

منابع محلی کشته‌شدن بیش از ۵ تن و زخمی‌شدن بیش از ۱۰ تن را در انفجار در آموزش‌گاه ممتاز تأیید کرده‌اند.

در همین حال، خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که براساس معلومات نخستین، در این انفجارها ۶ تن کشته و ۱۱ تن زخمی شده‌اند. او می‌افزاید که نیروهای امارت اسلامی به محل روی‌داد رفته‌اند و بررسی‌ها جریان دارد.

شفاخانۀ ایمرجنسی هم‌چنان در توییترش نوشته است که تاکنون هفت زخمی از محل روی‌داد به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

مسئولیت این انفجارها را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، گفته می‌شود که نیروهای امارت اسلامی به خبرنگاران اجازۀ پوشش روی‌داد را نداده‌ و برخی از خبرنگاران را لت‌وکوب و بازداشت نیز کرده‌اند.

گفتنی‌ست که پیش از این نیز، مرکزهای آموزشی در غرب کابل هدف حمله‌های انتحاری قرار گرفته و تلفاتی بسیاری در پی داشته‌ است. در آخرین مورد، در حمله بر مکتب سیدالشهدا بیش از ۶۰ دانش‌آموز کشته شدند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: