مسئولان وزارت معادن و پترولیم حکومت سرپرست،‌ امروز (یک‌شنبه، ۲۰ جوزا) در نشستی در این وزارت، قرارداد فروش ۲۰ هزار تُن نفت خام ساحه‌ی «انگوت» حوزه‌ی نفتی آمو دریا را با یک شرکت داخلی در کابل امضا کردند.

شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، می‌گوید که این مقدار نفت به منظور پروسس به ارزش حدود ۱۱ میلیون دالر به فروش رسیده است.

او می‌افزاید: «شرکت محترم قیصر بابا لمیتد بسیار نرخ خوب داده و من برایش مبارکی می‌گویم که این قرارداد به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۴۴ دالر به فروش رسیده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در این داوطلبی ۱۰ شرکت حضور داشتند که از این میان، یک شرکت داخلی برنده‌ی این داوطلبی اعلام شد.

در همین حال، مسئولان شرکت برنده‌ی این داوطلبی، می‌گویند که پس از پروسس این مقدار نفت و عرضه‌ی آن به بازارهای داخلی، در بهای تیل در کشور تغییراتی رونما خواهد شد.

گل‌زاده کتوازی، مسئول شرکت برنده‌ی این داوطلبی، می‌گوید: «عموماً این در تعیین نرخ نفت تأثیر داشته و برای حفظ ثبات افغانی نیز کمک می‌کند و پس از پروسس نفت و عرضه‌ی آن به بازار، تغییراتی در قیمت تیل در بازار می‌آید.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

از سویی هم، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، می‌افزاید که قرارداد ۱۱ بلاک استخراج نفت و گاز به مساحت ۲۳ هزار کیلومتر مربع در هرات و نیز ۴۰ هزار کیلومتر مربع در ساحه‌ی «کتوازی» پکتیکا به داوطلبی گذاشته شده است.

گفتنی است که وزارت معادن و پترولیم در جریان ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ هزار تُن نفت خام ساحات «قشقری» و «انگوت» را به ارزش ۷۲ میلیون دالر از طریق داوطلبی به فروش رسانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: