منابع محلی در غزنی، به سلام‌وطندار می‌گویند که سنگ تهداب ساختمان مکتب «امام هادی»، دوشنبه، ۸ حوت، در ساحه‌ی جاده‌ی فیض‌محمد کاتب، قلعه‌ی «امیرمحمدخان»، مرکز این ولایت، به زمین گذاشته شد.

قرار است این مکتب با ۱۶ اتاق درسی و اداری در دو طبقه با هزینه‌ی حدود ۱۰ میلیون افغانی ساخته شود که هزینه‌ی مجموعی آن از سوی باشندگان محل پرداخت می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

محمدزمان ذکی، بزرگ قومی و از بنیان‌گذاران این برنامه، می‌گوید که زمین این ساحه بیش از سه‌ونیم جریب است که چهار سال پیش برای ساخت مکتب خریداری شده‌ بود و قرار است کار ساخت آن تا یک ‌سال دیگر تکمیل شود.

او می‌افزاید که مصرف ساخت این مکتب، حدود ۱۰ میلیون افغانی تخمین شده که تا کنون مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار افغانی آن از سوی باشندگان محل جمع‌آوری شده ‌است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، سیدبصیر آقا، معاون تدریسی ریاست معارف غزنی، در محفل گشایش این مکتب، بر ازبین‌بردن فاصله میان مکتب و مدرسه تأکید کرده است.

گفتنی است که ساخت این مکتب از سوی مسئولان مکتب، باشندگان محل و دانش‌آموزان استقبال شده است. باشندگان محل می‌گویند که کودکان حدود هفت هزار خانواده از این مکتب بهره‌مند خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: