مسئولان ریاست عمومی پاسپورت وزارت امور داخله، می‌گویند که توزیع گذرنامه در هرات، از فردا (پنج‌شنبه، ۲ سنبله) به ۱۵۰۰ جلد در روز افزایش می‌یابد.

عبدالکریم حسیب، رییس عمومی پاسپورت وزارت امور داخله، در گفت‌وگو با خبرنگار سلام‌وطندار می‌گوید که برای سهولت بیش‌تر به باشندگان هرات، توزیع گذرنامه را افزایش داده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «پاسپورت/گذرنامه حق همه است و به همه پاسپورت می‌دهیم. قبلاً روزانه فرم‌های ۲۵۰ پاسپورت در هرات طی مراحل می‌شد؛ اما از این به بعد روزانه ۱۵۰۰ فرم پاسپورت در هرات طی مراحل می‌شود.»

در همین حال، مسئولان آمریت پاسپورت هرات، اطمینان می‌دهند که توزیع گذرنامه به گونه‌ی دوام‌دار ادامه خواهد داشت.

محمدحسین رحیمی، آمر پاسپورت هرات، می‌گوید که جرایم در بخش گذرنامه‌های مفقودی و سوخته از بین رفته است. او می‌افزاید: «روزانه ۵۰۰ پاسپورت به گونه‌ی آنلاین و ۱۰۰ پاسپورت به گونه‌ی آفلاین برای افراد مستحق توزیع می‌شود و توزیع پاسپورت روزانه افزایش پیدا می‌کند.»

از سویی هم، باشندگان هرات از افزایش توزیع گذرنامه در این ولایت استقبال می‌کنند. عبدالله، باشنده‌ی هرات، می‌گوید: “خوش‌حالیم که دیگر به گونه‌ی قاچاقی به خاطر کار به کشور ایران نمی‌رویم، حالا توزیع پاسپورت زیاد شده، پاسپورت می‌گیریم و قانونی برای کار میریم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

بسم‌الله، دیگر باشنده‌ی هرات، می‌گوید: «دولت باید زمینه‌ی توزیع بیش‌تر از این مقدار را فراهم کند؛ چون وضعیت اقتصادی مردم خراب است و برای کارکردن می‌خواهند مسافر شوند.»

توزیع گذرنامه در هرات در حالی افزایش می‌یابد که در گذشته روزانه ۲۵۰ جلد گذرنامه‌ی آنلاین و ۵۰ جلد گذرنامه‌ی آفلاین در هرات توزیع می‌شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: