رابرت منندز، سناتور آمریکایی، پاکستان را به دوگانه‌گی در رفتار و معامله‌هایش در قضیۀ افغانستان متهم کرده و گفته است که دورویی پاکستان سبب شد تا مأموریت آمریکا در افغانستان با شکست روبه‌رو شود.

این سناتور دموکرات آمریکایی از ایالت نیوجرسی، روز گذشته در نشست کمیتۀ روابط خارجی مجلس سنای این کشور برای نامزدی سفیران آمریکا در پاکستان، هند و آلمان، گفته که رفتار دوگانۀ پاکستان‌ بخشی از عوامل شکست آمریکا در افغانستان بوده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفتۀ رابرت منندز، پاکستان پناه‌گاه امنی برای طالبان بوده و پشتی‌بانی این کشور از امارت اسلامی منجر به کشته‌شدن سربازان آمریکایی شده است. او تأکید کرده است که آمریکا باید در آینده با پاکستان گفت‌وگوهای جدی داشته باشد.

این سناتور آمریکایی هم‌چنان از رشد گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان ابراز نگرانی کرده و افروده که با تسلط امارت اسلامی، زمینه برای فعالیت «گروه‌های افراطی» فراهم شده است. به گفتۀ او، اکنون پاکستان هم به یک منطقۀ پُرخطر مبدل شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پیش از این نیز، پاکستان از سوی مقام‌های شماری از کشورها به هم‌کاری و پشتی‌بانی از گروه‌های هراس‌افگن متهم شده؛ اتهامی که پاکستان هم‌واره رد کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: