سفارت آمریکا در کابل با پخش اعلامیه‌یی حمله‌های طالبان بر مرکزهای ولایت‌ها را محکوم کرده و گفته است که این حمله‌ها با تعهد طالبان مبنی بر یافتن راه‌حل سیاسی از طریق گفت‌وگو، مغایرت دارد.

این نهاد حمله‌های طالبان بر شهرهای زرنج، شبرغان و تلاش این گروه برای تصرف شهر لشکرگاه و دیگر ولایت‌ها را خشونت‌بار خوانده است. سفارت آمریکا در کابل نیز اقدامات طالبان به‌منظور تحمیل اجباری حاکمیت‌شان بر مردم را غیرقابل قبول خوانده و گفته است که این گروه نسبت به رفاه و حقوق غیرنظامیان عمیقاً بی‌اعتناست و بحران بشری را در این کشور تشدید می‌بخشد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

سفارت آمریکا در کابل در این اعلامیه‌اش از طالبان خواسته شده است که برای پایان‌دادن به رنج مردم افغانستان، با آتش‌بس دایمی و همه‌جانبه موافقت و در گفت‌وگوهای صلح به‌طور کامل مشارکت کنند.براساس اعلامیه، راه‌حل سیاسی که در نتیجۀ گفت‌وگوها به‌دست می‌آید، باید به سود تمام مردم افغانستان باشد و نیز تضمین کند که افغانستان دوباره به پناه‌گاهی امن برای تروریستان تبدیل نمی‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که در این اواخر حمله‌های طالبان بر مرکزهای شماری از ولایت‌ها، از جمله هرات، کندهار، هلمند، نیمروز، جوزجان، کندز، تخار، سرپل و … افزایش یافته است. طالبان ادعا کرده که مرکزهای شهرهای زرنج، شبرغان، کندز و سرپل را تصرف کرده‌اند. هم‌زمان با این، گزارش شده است که طالبان در مرکزهای شماری از ولایت‌ها، نهاد‌های دولتی را به آتش کشیده و مرتکب جنایات جنگی نیز شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: