شبکۀ خبری سی‌ان‌ان گزارش داده است که روز گذشته در پی حملۀ هواپیمای بی‌سرنشین آمریکا بر یک خانۀ مسکونی در کابل، ۹ عضو یک خانواده کشته شده‌اند. روز گذشته آمریکا گفته بود که یک موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیک میدان‌هوایی کابل را هدف قرار داده و از بین برده است.

شبکۀ خبری سی‌ان‌ان اما امروز به نقل از اعضای خانوادۀ قربانیان گفته است که در نتیجۀ این حمله، ۹ عضو یک خانواده کشته شده‌اند. براساس معلومات این شبکۀ خبری، در میان کشته‌شده‌گان این روی‌داد شش کودک هم شامل‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

برادر یکی از کشته‌شده‌گان این روی‌داد گفته که جوان‌ترین قربانی این حملۀ هوایی آمریکا، یک دختر ۲ ساله بوده است. او به این شبکۀ خبری گفته خانواده‌یی که هدف حملۀ هوایی آمریکا قرار گرفته، داعش نبوده؛ بل خانۀ مسکونی بوده که برادرش با خانواده‌اش در آن‌جا زنده‌گی می‌کرده است.

همسایه‌گان و گواهان روی‌داد نیز گفته‌ که چندین تن از جمله کودکان در حملۀ هوایی آمریکا کشته شده‌اند. سی‌ان‌ان به نقل از یکی از همسایه‌گان این خانواده گفته است: «همه همسایه‌ها سعی کردند کمک کنند و برای خاموش‌کردن آتش آب آوردند و من دیدم که پنج یا شش تن کشته شده‌اند.»

در همین حال، شهرزاد اکبر، رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، گفته است که آمریکا باید با تأمل بر گزارش‌های معتبر دربارۀ آسیب‌رسیدن به غیرنظامیان از سوی نیروهای بین‌المللی پاسخ‌گو باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان امروز در توییترش نوشته است: «همه غیرنظامیان افغان را می‌کشند و  هیچ‌کس پاسخ‌گو نیست.» او افزوده است که آمریکا باید به گونۀ عمیق نقش خود را در افغانستان مشخص کند.

شهرزاد اکبر، رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

شهرزاد اکبر تأکید کرده است که آمریکا باید روی گزارش‌های معتبر دربارۀ آسیب‌رسیدن به غیرنظامیان در افغانستان توسط نیروهای بین‌المللی تأمل کند و به آن پاسخ دهد. رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان هم‌چنان خواستار جبران خساره از سوی آمریکا شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که عصر روز گذشته آمریکا اعلام کرد که یک موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیک میدان‌هوایی کابل را هدف قرار داده است. مقام‌های آمریکایی تأکید کرده بودند که در این حمله به هدف‌شان رسیده‌اند و به غیرنظامیان تلفات وارد نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: