Asset 1SWN

زمینه‌ی فراگیری خبرنگاری حرفه‌ای برای زنان فراهم می‌شود

UNESCO & SAMO

به ‌منظور مشارکت زنان و بهره‌گیری از توانایی‌های رسانه‌ای دانش‌جویان و دانش‌آموختگان دانش‌گاه‌های گوناگون و پرورش ایده‌های خلاق، مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام افغانستان (رادیو سلام‌وطندار) و نمایندگی یونسکو در افغانستان، هم‌کاری مشترک علمی و کارآفرینی خود را آغاز کرده ‌اند.

هدف از این برنامه که در شش ماه پی‌گیری می‌شود، ارتقای مهارت‌های خبرنگاری زنان و فرصت‌سازی برای اشتغال آن‌ها در رسانه‌ها ‌است.

داشتن سند کارشناسی از دانش‌کده‌ی خبرنگاری، دانش‌جوبودن در این رشته و هم‌چنان علاقه‌مندی به کار در رسانه‌ها، از شرایطی ‌اند که رادیو سلام‌وطندار برای جذب کارآموزان زن در این برنامه، در نظر گرفته ‌است.

پس از بررسی مهارت‌های لازم و سپری‌کردن آزمون، کارآموزان زن می‌توانند شامل برنامه‌ی آموزش حرفه‌ای خبرنگاری در مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام افغانستان (رادیو سلام‌وطندار) شوند.

مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام‌ افغانستان (رادیو سلام‌وطندار) بعد از بررسی مهارت‌‌های لازم خبرنگاران زن و گرفتن آزمون از آن‌ها، زمینه‌ی آموزش حرفه‌ای خبرنگاری را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

این دوره، شامل آموزش گزارش‌نویسی، تولید و تهیه‌ی برنامه‌های رادیویی و آموزش بخش‌های فنی است که پس از تکمیل آن، برای شاملان در این برنامه‌ی آموزشی،‌ از سوی مؤسسه‌ی رسانه‌ای سلام افغانستان و نمایندگی یونسکو در افغانستان، تصدیق‌نامه توزیع می‌شود.

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام