ادارۀ حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، ۳۲ تُن مواد صحی نجات‌بخش به افغانستان کمک کرده است.

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، امروز با پخش اعلامیه‌یی گفته که نخستین هواپیمای حامل تجهیزات طبی یونیسف روز گذشته از طریق پُل هوایی حفاظت مدنی اروپا و عملیات کمک‌های بشردوستانه به کابل رسیده است.

براساس اعلام یوناما، این کمک‌ها شامل ۳۲ تُن داروی ضروری، نمک‌های آب دهن، آنتی‌بیوتیک‌ها و لوازم جراحی‌ست.

این کمک‌ها در حالی به افغانستان رسیده که کشور با کم‌بود جدی دارو و تجهیزات طبی روبه‌روست. هرو لودویک دی لیس، نمایندۀ یونیسف در افغانستان، گفته که این تجهیزات طبی در زمان بحرانی برای کودکان و مادران در افغانستان تدارک دیده شده است. او افزوده است که این طیف با افزایش بحران‌ها در افغانستان، با مشکلات صحی و تغذیه روبه‌رو هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ یونیسف در افغانستان از اتحادیۀ اروپا برای اطمینان از فراهم‌آوری کمک‌ها به مردم افغانستان قدردانی کرده و در ضمن خواستار ادامۀ این کمک‌ها شده است.

از سویی هم، وانگ یو، سفیر چین در کابل، روز گذشته در توییترش نوشته که این کشور نخستین محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ خود را پس از سقوط دولت پیشین، به افغانستان فرستاده است. سفیر چین در کابل گفته است که این کمک‌ها شامل کمپل و لباس گرم می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

 

وانگ یو افزوده که این کمک‌ها نشان‌دهندۀ دوستی عمیق مردم چین با مردم افغانستان است. وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان امارت اسلامی هم امروز با پخش خبرنامه‌یی اعلام کرده که کمک‌های چین شامل ۴ هزار تخته کمپل و ۳ هزار و ۷۸۰ جوره جاکت است. این وزارت گفته است که این کمک‌ها به بی‌جاشده‌گان توزیع خواهد شد.

 

در خبرنامۀ وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان آمده که چین از ادامۀ کمک‌های بشردوستانۀ خود به افغانستان اطمینان داده و گفته است که این کشور به خاطر بهبود وضعیت زند‌ه‌گی مردم افغانستان، آمادۀ هم‌کاری‌‌ست.

وانگ یو، سفیر چین در کابل در توییترش نوشته که این کشور نخستین محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ خود را پس از سقوط دولت پیشین، به افغانستان فرستاده است.

لازم به یادآوری‌ست که با شدت جنگ میان دولت پیشین و طالبان در حکومت پیشین، هزاران خانواده از سراسر کشور بی‌جا شده و به مناطق نسبتاً امن کشور پناه برده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این بی‌جاشده‌گان از وضعیت بد اقتصادی شکایت دارند. در ضمن نهادهای بین‌المللی نیز وضعیت زنده‌گی بی‌جاشده‌گان و در کل مردم افغانستان را نگران‌کننده خوانده و از جامعۀ جهانی خواستار ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: