وانگ یو، سفیر چین در کابل، روز گذشته در توییترش نوشته که این کشور نخستین محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ خود را پس از سقوط دولت پیشین، به افغانستان فرستاده است. سفیر چین در کابل گفته است که این کمک‌ها شامل کمپل و لباس گرم می‌شود.

وانگ یو افزوده که این کمک‌ها نشان‌دهندۀ دوستی عمیق مردم چین با مردم افغانستان است. وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان امارت اسلامی هم امروز با پخش خبرنامه‌یی اعلام کرده که کمک‌های چین شامل ۴ هزار تخته کمپل و ۳ هزار و ۷۸۰ جوره جاکت است. این وزارت گفته است که این کمک‌ها به بی‌جاشده‌گان توزیع خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در خبرنامۀ وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌گان آمده که چین از ادامۀ کمک‌های بشردوستانۀ خود به افغانستان اطمینان داده و گفته است که این کشور به خاطر بهبود وضعیت زند‌ه‌گی مردم افغانستان، آمادۀ هم‌کاری‌‌ست.

لازم به یادآوری‌ست که با شدت جنگ میان دولت پیشین و طالبان در حکومت پیشین، هزاران خانواده از سراسر کشور بی‌جا شده و به مناطق نسبتاً امن کشور پناه برده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این بی‌جاشده‌گان از وضعیت بد اقتصادی شکایت دارند. در ضمن نهادهای بین‌المللی نیز وضعیت زنده‌گی بی‌جاشده‌گان و در کل مردم افغانستان را نگران‌کننده خوانده و از جامعۀ جهانی خواستار ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: