دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، با پخش توییتی انفجار روز گذشته در نزدیکی دروازۀ مسجد جامع عیدگاه در شهر کابل را که در نتیجۀ آن شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شدند، محکوم کرده است.

این انفجار در حالی در نزدیکی دروازۀ مسجد عیدگاه رخ داد که مراسم فاتحه‌خوانی مادر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی نیز در حال برگزاری بود. یوناما از کشته و زخمی‌شدن غیرنظامیان در این انفجار ابراز تأسف کرده و گفته که این روی‌داد در یک مکان مذهبی رخ داده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

علاوه بر این، ترکیه نیز کشته‌شدن غیرنظامیان در انفجار روز گذشته در نزدیکی مسجد جامع عیدگاه را تسلیت گفته و افزوده است که افغانستان را در مبارزه با گروه داعش کمک می‌کند.

از تلفات این روی‌داد گزارش‌های گونه‌گونی پخش شده است. سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخلۀ امارت اسلامی، روز گذشته کشته‌شدن دو غیرنظامی و زخمی‌شدن چهار تن در این روی‌داد را تأیید کرده بود. برخی رسانه‌ها اما به نقل از منابع امارت اسلامی تلفات این انفجار را ۸ کشته و ۲۰ زخمی و برخی دیگر هم ۵ کشته و ۱۱ زخمی گزارش داده‌اند.

انفجار در حالی رخ داد که مراسم فاتحه‌خوانی مادر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی نیز در حال برگزاری بود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، مسئولیت این انفجار را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است. مسئولان امارت اسلامی اما گفته که در پیوند به این روی‌داد سه تن بازداشت شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: