ریچارد بنیت، گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد برای وضعیت حقوق بشر افغانستان، پس از حمله‌های اخیر تروریستی بر مکتب‌ها و مسجدها در برخی از ولایت‌های کشور گفته است که حقوق بشری شهروندان افغانستان باید محافظت شود.

او در توییترش نوشته که در کنار همۀ افغان‌هایی که عزیزان‌شان را در حمله‌های وحشت‌ناک هفتۀ گذشته از دست داده‌اند، ایستاده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گزارشگر ویژۀ سازمان ملل افزوده که به نظارت، تحقیق و پاسخ‌گویی ادامه خواهد داد. او هم‌چنان بر جلوگیری از خشونت و تضمین عدالت بین‌المللی تأکید کرده است.

این در حالی‌ست که غرب کابل صبح روز سه‌شنبه، سی‌ام حمل، گواه سه انفجار پی‌هم بود. انفجار نخست در آموزشگاه «ممتاز» و دو انفجار پی‌هم دیگر در مقابل مکتب «عبدالرحیم شهید» رخ داد. در این انفجارها بیش از ۳۰ دانش‌آموز کشته شدند.

پس از کابل ولایت‌های بلخ و کندز گواه انفجارهای مرگ‌بار بودند. حمله‌ها در این ولایت‌ها در مساجد بر نمازگزاران انجام شد، که ده‌ها تن کشته و زخمی برجای گذاشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این حمله‌ها واکنش‌های بسیاری را در پی داشت. افزون بر این، افزایش ناامنی‌ها در روزهای پسین شهروندان را نگران کرده است و آنان حکومت امارت اسلامی را به بی‌کفایتی در تأمین امنیت‌شان متهم می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: