آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفته است که گسترش تروریسم از افغانستان به بیرون از این کشور نشان می‌دهد که هراس‌افگنان در بهره‌برداری از خلای قدرت مهارت دارند. گوترش این گفته‌ها را روز گذشته در افتتاحیۀ نشست امنیتی مونیخ مطرح کرده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در عین حال از تهدید جهانی تروریسم ابراز نگرانی کرده است. او هم‌چنان گفته است که القاعده و گروه‌های وابسته به آن در حال بازیابی «قدرت بزرگی برای ایجاد آسیب» هستند. آقای گوترش افزوده است که در سوریه، داعش از کودکان به‌عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

دبیرکل سازمان ملل متحد همین‌گونه در سخنانش به رابطۀ افراط‌گرایی و تروریسم اشاره کرده و گفته است که این دو پدیده در جاهایی رشد می‌کند که فقر، گرسنه‌گی، نابرابری و بی‌عدالتی وجود داشته باشد. او به اهداف توسعۀ پایدار به‌عنوان بزرگ‌ترین ابزار پیش‌گیری از رشد افراط‌گرایی و تروریسم اشاره کرده است.

از سویی هم، آنتونیو گوترش در این نشست از افزایش تنش‌ها میان روسیه و اوکراین نیز ابراز نگرانی و طرف‌ها را به یافتن راه ‌حل سیاسی تشویق کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بحران آب‌وهوا و نیز همه‌گیری کرونا از دیگر موضوع‌هایی بوده که دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانش به آن اشاره و تأکید کرده است که بحران کرونا نظام اقتصادی کشورها را آسیب زده و بحران آب‌وهوا نیز از کنترل بیرون شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: